novinky

Yamaha Stage Piano

Veľká vďaka chlapcom okolo Tibora Muchu zo žilinského a bratislavského Melody. S ich pomocou sa do nástrojového arzenálu Queenshow dostal tento skvelý nástroj

Yamaha CP4.

Spevák Janči Kukan môže odteraz predvádzať na pódiu okrem speváckych kreácií aj klavírne, rovnako, ako to robil Freddie Mercury!!

Bicie Ludwig classic 1980´s

Sme veľmi radi, že môžeme privítať „vintage“ kúsok – súpravu Ludwig! Táto konkrétna súprava bicích  pochádza z raných osemdesiatych rokov. Bola vyrobená niekedy medzi rokmi 1980 a 1984, čo vieme podľa odznakov na korpusoch. Ide o veľkú zostavu s podobnými rozmermi a s identickou úpravou povrchu, akú mala sada používaná Rodgerom Taylorom, bubeníkom skupiny Queen medzi 1984-tym a 1985-tym rokom. Takáto zostavička je ako stvorená pre revivalové Queen kapely alebo kohokoľvek, kto má chuť napodobniť ten kultový „kvínovský“ zvuk bicích.

Samotné bubny majú korpusy zo šesť-vrstvovej javorovej preglejky, ktorá sa začala používať v neskorých 70-tych rokoch a vo vnútri je prírodné drevo ponechané čisté.

Súprava má povrchovú úpravu “Chrome“, čiže lesklú chrómovú (veľmi populárnu úpravu u sád Ludwig) a obsahuje čierne obruče veľkého bubna so vsadeným strieborným „Silver Sparkle“ pásom, krásny detail!

Súprava je na svoj vek vo výbornom stave, znie podľa očakávaní absolútne skvele – ako sa na Ludwig patrí. Chrómovanie je na hardweri vo veľmi dobrom stave, až na stojany na tomy, jednoduchý aj dvojitý, na ktorých je už vidno opotrebenie.

Roger Taylor a jeho bicia zostava Ludwig Chrome:

Počas turné, ktoré mali Queen v rokoch 84 – 85, Rodger používal prechody rozmerov 12x11,13x12,14x13,  kotly rozmerov 16x16 a 18x16 floor tom a kopák v rozmeroch 24x16 palcov. V tejto zostave Ludwig sme zohnali originálne rozmery a zhotovenie s výnimkou floor tomu o 18 palcoch, ktorý nie je v tejto chvíli s touto súpravou k dispozícií. Roger  používal aj o niečo väčšie chrómové bicie už na začiatku 80.rokov, súčasťou ktorých bol aj 26 palcový kopák a vracal sa k variantám tejto zostavy vrátane jednej dvoj-kopákovej zostavy pre nahrávku a videoklip pre „The Miracle“ v rokoch 1988 a 1989. Zatiaľčo Rodger používal množstvo rôznych značiek a farieb, táto chrómová súprava je jednou z najikonickejších a znajpamätnejších, ktoré Queen v rokoch 1980 – 1990 používali, dôkazom čoho je kvantum záznamov, dokumentov a hudobných videí tejto kapely, kde ich možno vidieť:

Hammer to Fall

https://www.youtube.com/watch?v=JU5LMG3WFBw

The Miracle

https://www.youtube.com/watch?v=2DaY8-Mui0I

I want it all

https://www.youtube.com/watch?v=hFDcoX7s6rE

 

Scandal

https://www.youtube.com/watch?v=VMO3YNoNyTY

Nové promo video

Skupina momentálne pracuje na novom videu. Chlapci sa preto opäť vydali do štúdia Wasteland v Žiline, aby nahrali k videu aj zvuk.  Video spolu s nahrávkou budú slúžiť ako nový promo materiál. Každopádne sa máte na čo tešiť ;)

Kapela Projekt36 - Queenshow

vám praje šťastný a úspešný nový rok 2017

 

a teší sa na vašu priazeň.

GOD BLESS YOU ALL!!!

Rozhovor so skupinou

14 Dec 2016

Na facebookovej stránke Beánia FMUK napísali: ,,Dlho očakávané video uzrelo svetlo sveta. Pripomeňte si aké to bolo na retro Beánii FMUK '73 :) 

Za video ďakujeme mc2.sk - telka plná energie"

Náš spevák na beánii FMUK, kde sme hrali vynikajúci koncert, poskytol rozhovor pre mc2.sk - telka plná energie. Jeho úryvok nájdete v spomínanom videu nižšie.

Skupina Projekt36 - Queenshow ďakuje za vynikajúcu atmosféru, ktorú mala táto super akcia.

QUEENSHOW VIDEOPOZDRAV - Uvítanie Ovation Pacemaker 1615

11 Nov 2016

Natočili sme krátky Queenshow videopozdrav o našej novej gitarke. Nech sa páči :)

Ovation Pacemaker 1615

10 Nov 2016

Kapele Projekt36 sa podarilo zohnať priamo z Ameriky vzácny kúsok a síce akustickú 12 strunnú gitaru Ovation Pacemaker 1615 vyrobenú v druhej polovici 70. rokov. Jedinečná je preto, lebo skupina Queen hrávala na tejto gitare piesne ako Love Of My Life, Crazy little thing called love,´39 a ďalšie. Veríme, že sa Vám bude je zvuk páčiť a vďaka nej môžme obohatiť náš repertoár o krásne akustické piesne skupiny Queen.  Pozrite si krátke video z otvárania zásielky :)

SÚSTREDENIE QUEENSHOW

06 Nov 2016

Absolvovali sme víkendové sústredenie v Čičmanoch, kde sme sa intenzívne sústredili, radili a nacvičovali  nový koncertný program, ktorý si môžete vypočuť už čoskoro, a to na Beánii FMUK 23.11.2016 v Bratislave.

OFICIÁLNE VYDANIE ŠTÚDIOVEJ VERZIE,,WE WILL ROCK YOU (FAST)"

23 Oct 2016

Začiatkom novembra sa po rokoch dočká ofciálneho uvedenia na svet koncertná klasika z konca 70. a začiatku 80. rokov - We will rock you (fast), tentokrát však nie živá, ale jej štúdiová verzia. 

TB 83 Extra Duplex Pete Cornish

18 Sep 2016

Po dlhom čase nám došla veľmi cenná zásielka priamo od pôvodného technika menom Pete Cornish, ktorý bol dlhoročný technik Briana Maya, a to efekt TB83 extra duplex.

Please reload

© 2016 by Queenshow Proudly created with Wix.com